روش تولید ذغال از خاک اره

 تولید ذغال از خاک اره

برای تولید ذغال معمولی، مواد اولیه شامل چوب های انواع درختان در طبیعت بوده که چوب درخت لیمو، بوته ی انگور و بلوط بهترین می باشد. مواد اولیه برای تولید زغال قالبی (فشرده) با روش تولید زغال از خاک اره مضاف بر موارد گفته شده می تواند، پوست گردو و چوب شاخه ی درخت راش باشد.

تولید ذغال به روش سنتی

برای تولید زغال با دستگاه زغال ساز با روش های قدیمی که به روش سنتی تولید زغال معروف است، می توان از دو شیوه اقدام به تهیه ی زغال نمود. در شروع کار باید میزان و اندازه ای مشخص از چوب درختان و شاخه های خشک شده را روی هم انبار کرد تا با کمبود مواد اولیه مواجه نشویم و بعد چوب ها را بسوزانیم.

شیوه ی قدیمی دیگر که با بکارگیری دستگاه تولید زغال با ماده ی اولیه ی خاک اره مورد استفاده قرار دارد بدین شکل است که چوب انبار شده را توسط دستگاه هایی به داخل یک محفظه ی گرما (کوره) مخصوصی ارسال می کنند، در نتیجه کوره را روشن کرده و دریچه ی کوره را می بندند. بنابراین چوب ها کم کم به زغال تبدیل می شوند.

تولید زغال قالبی(فشرده)

درجهان امروز، از سودمندترین مشاغل تولید زغال فشرده با دستگاه زغال ساز با خاک اره است زیرا ماده ی اولیه ی آن خاک اره، پوست گردو، پوست بادام، ساقه ی گیاه نی شکر، برگ نخل، سبوس برنج یا هر نوع مواد دور ریز محصولات کشاورزی که ارزش آنها خیلی پایین است، می باشد. مواد اولیه بسیار ارزان و کم قیمت و کالای خروجی ارزشمند و رواج بسیار خوب بازار فروش، این شغل را در مقایسه با دیگر مشاغل برتر نموده است.

مزایای تولید زغال فشرده
نداشتن بوی بد و گاز
عدم استفاده از مواد شیمیایی
نداشتن صمغ و چسب
نداشتن جرقه و بدون سر درد
دارا بودن حرارت بالا
وجود خاکستر بسیار کم
داشتن زمان بالای سوخت
حفظ محیط زیست با قطع نکردن درختان
استفاده ی آسان از زغال با ساختار و شکل منطقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

با سلام. لطفا درخواست خود را برای ما ارسال کنید.

×