زغال کبابی درجه یک به زغالی گفته می‌شود که هنگام سرخ شدن بو و دود نداشته باشد، و در زمانی که زغال کاملاً سرخ شده، احتیاج به باد زدن مداوم نداشته باشد، و تا حد امکان عمل سوختن (خاکستر شدن) به کندی صورت پذیرد.

زغال‌های کبابی تولید شده در کوره‌های کبابی این گروه تمامی معیارهای فوق را داراست و شما می‌توانید ظرف مدت ۶ الی ۸ ساعت بهترین زغال کبابی ممکن را دریافت نمایید و به علت این که چوب در این کوره‌ها در دمای بسیار بالاتر از کوره‌های سنتی و فشار دَوَرانی شدید، تبدیل به زغال می‌گردد، ضمن سیقل و براق بودن، که نمای چشم‌گیری به زغال می‌دهد در دوام و طولانی بودن سوختن قابل رقابت نمی‌باشد.

کوره‌های کبابی ما با آپشن‌های مختلف و مخزن‌های درونی ۵۰۰ کیلویی و ۱ تنی و دولایه، سه لایه و چهار لایه به بازار عرضه می‌گردد که کل این آپشن‌ها و لایه بندی‌ها و … حاصل تجربه‌ی سالیان دراز و ۱۰۰٪ عملی و تست گرفته شده در این کار می‌باشد. برای همین ما همیشه پیشتاز و صد البته خدمت گذار شما عزیزان هستیم. لازم به ذکر است ما خود، با همین کوره‌ها و با چهار کوره‌ی کبابی مشغول به تولید زغال می‌باشیم.

در مورد تولید ۶۰ الی ۸۰ کیلو زغال از ۱۰۰ کیلوگرم چوب هم باید عرض کنم که این قانون طبیعت است که چوب زمانی که تبدیل به زغال می‌شود باید رطوبت و گاز موجود در چوب خارج شود تا بعد از این عمل نتیجه‌ی کار سیاه رنگ می‌شود که به آن زغال (کربن) می‌گویند. قانون طبیعت حکم می‌کند که میانگین دو سوم وزن چوب، رطوبت و گازیست که از آن خارج می‌شود تا چوب به زغال تبدیل شود و تغییر در این قانون از دسترس کوره خارج است و این قانون طبیعت است. در بهترین حالت خشکی چوب که بیش از ۵۰ سال از بریدگی آن گذشته باشد (مثلا چوب‌های تخریبی ساختمان) حدود ۴۰ الی ۴۵ درصد محصول زغال می‌گیرید که توسط شرگت ما این چوب‌ها هم تست شده تا به صورت عملی خدمت شما عرض می‌کنیم؛ بنابراین ۶۰ الی ۸۰ درصد محصول از چوب هم درست نیست و قول به معروف «دان می‌پاشند تا شکار کنند».