زغال چینی در حقیقت بریکت یا نوعی زغال فشرده است که به روش صنعتی تولید می شود .خاک اره و ضایعات چوب از مهم ترین مواد اولیه تولید زغال چینی می باشد که به دلیل ارزان بودن آن از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه و دارای سود بالایی برای تولید کننده بوده و فروش بالایی را نیز در بازار به همراه دارد .ذغال چینی و تولید آن هنوز فراگیر نشده است پس زمان مناسبی برای سرمایه گذاری است تا به عنوان تولید کننده بتوانید زودتر از سایر رقیبان اقدام به راه اندازی خط تولید آن و عرضه مناسب و مرغوب زغال در بازار داشته باشید .

خرید و فروش زغال چینی اغلب در شهرهای بزرکی چون تهران ، شیراز ، اصفهان رونق گرفته است.در این شهرها تولید و عرضه زغال به صورت عمده و با کسب سود بالا انجام می شود .کوره سازان با بهره گیری از افراد با تجربه در زمینه خط تولید زغال چینی فشرده توانسته است زغال هایی با حرارت و ماندگاری بالا که بدون بو و گاز هستند تولید نماید . برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه می توانید با مشاورین ما در تماس باشید .

راه اندازی خط تولید زغال چینی

همان گونه که قبلا بیان کردیم ، ذغال چینی همانبریکت فشرده شده است که خط تولید آن از اجزای مختلفی تشکیل شده است . اجزای تشکیل دهنده خط تولید زغال چینی فشرده شامل دستگاه مشعل ، دستگاه سرند ،دستگاه گرمایشی خشک کن و مخزن حرارتی  ، سیکلون ، اکسترودر ، خرد کن ، کوره و .. تشکیل شده است . از دستگاه سرند جهت تفکیک ضایعات چوب و جداکردن مواد دیگر از خاک اره استفاده می شود . مشعل در خط تولید زغال فشرده به صورت گازی و گازوئیلی می باشد که برای خشک کردن خاک اره و تامین حرارت لازم به کار می رود . مخازن حرارتی و گرمایشی خشک کن با عبور جریان هوای داغ در لوله های خشک کن ، باعث می شوند که مواد اولیه رطوبت خود را از دست بدهند و آماده برای پرس شدن شوند . اکسترودر وظیفه پرس کردن مواد و خاک اره و تبدیل آن به بریکت بر عهده دارد . خرد کن نیز از اجزای فرعی خط تولید زغال می باشد که وظیفه خرد کردن مواد را دارد البته وجود آن در خط تولید زغال ضروری نیست .

در آخر برای پخت زغال های فشرده از انواع کوره که به آن دستگاه تولید زغال گفته می شود، استفاده می شود. در این مرحله زغال های چینی فشرده در کوره ها قرار گرفته و با حرارت مناسب پخته می شوند . از مزایای تولید زغال چینی می توان به مواردی چون کاهش هزینه های مصرف انرژی ، تولید زغال با رطوبت بسیار کم که باعث ایجاد تولید سوخت بهتر و بیشتر می شود ،در زغال های چینی و فشرده هیچ گونه گاز مضر و خطرناک تولید نمی شود ، خط تولید این نوع زغال ها کم ترین دود را تولید می کنند و میزان پسماند مواد در این خط تولید به دلیل فشرده کردن مواد اولیه بسیار کاهش پیدا می کند . با راه اندازی خط تولید زغال فشرده از قطع درختان و آسیب رساندن به محیط زیست کاسته می شود و کمک فراوانی به احیای جنگل ها و محیط زیست می کند و در آخر کار با ذغال چینی بسیار راحت است